Nastolatki – jak radzić sobie z autystycznymi nastolatkami

Dla większości rodziców jednym z najbardziej stresujących momentów ich życia jest wiek nastoletniego dziecka. Kiedy dojrzewa dojrzewanie, młodzi dorośli dokonują poważnych zmian w swoich ciałach i umysłach, a rodzice mają niewielką lub żadną kontrolę nad wieloma sytuacjami. W autystycznym dziecku dojrzewanie nie różni się. Chociaż twoje autystyczne dziecko nie doświadcza okresu pokwitania w taki sam sposób, jak inni ludzie w jego wieku, główne zmiany hormonalne nadal występują w ciele. Może to prowadzić do ekstremalnych wyników, a to może być dobre lub złe w zależności od tego, jak dziecko reaguje na nowe poziomy hormonów.

Jednym z najstraszniejszych skutków ubocznych zmian w ciele osoby autystycznej jest początek napadów. Wiele osób z autyzmem doświadcza napadów od urodzenia do wieku dorosłego, ale nawet jeśli twoje dziecko nie cierpi z powodu tych epizodów, może zacząć odczuwać drgawki w okresie dojrzewania i później, określać nowe poziomy hormonów w ciele. Kuriozalne, jak może się wydawać, gwałtowne drżenie drgawkowe niekoniecznie jest czymś złym. Prawie jedna czwarta autystycznych dzieci doświadcza napadów, ale wiele z nich pozostaje niewykrytych, ponieważ nie jest to podręcznikowa wersja napadów. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że twoje dziecko doświadcza napadu, jesteś w stanie coś z tym zrobić, a lekarze będą mogli lepiej leczyć twoje dziecko. Jednakże, jeśli napady są podświadome, ty i twoje dziecko może nie zdawać sobie z tego sprawy. Rezultatem tych niewielkich ukrytych napadów może być utrata funkcji, która może być katastrofalna, szczególnie jeśli dziecko poprawiało się przed osiągnięciem dojrzałości płciowej. Dlatego regularne kontrole w okresie dojrzewania są bardzo ważne.

Zmiany niekoniecznie muszą być złe. Nowe poziomy hormonów w organizmie i inne zmiany związane z rozwojem mogą pomóc twojemu autystycznemu dziecku wzrastać i odnosić sukcesy w obszarach, w których normalnie nie ma umiejętności ani zainteresowania. Wielu rodziców zgłasza, że ich zachowanie dziecka uległo poprawie, a nauka w ustawieniach społecznych była łatwiejsza.

Ważną rzeczą w okresie dojrzewania jest nauczenie się uważnego monitorowania zmian u dziecka i zadawanie lekarzowi wielu pytań. Pamiętaj, że okres dojrzewania jest trudnym doświadczeniem dla każdego młodego dorosłego, więc będzie on nawet niezręczny dla kogoś z autyzmem. Staraj się ćwiczyć cierpliwość i zrozumienie ze swoim nastolatkiem i uważaj, aby uregulować swój autyzm, aby przejście od dziecka do dorosłego przebiegało umiejętniej.

lil kim

Links